Շվեդիայի Թագավորության խորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Քեննեթ Ֆորշլունդի գլխավորած պատվիրակությունը, որն աշխատանքային այցով Հայաստանում է, փետրվարի 7-ին ՀՀ Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանի ուղեկցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:
Պատվիրակության անդամները ծաղիկներ են խոնարհել անմեղ զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշարձանին, մեկ րոպե լռությամբ հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը:
Հյուրերը եղել են Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, ծանոթացել Ցեղասպանությունը հավաստող վավերագրերին եւ լուսանկարներին:

7 февраля делегация во главе с председателем Комиссии по внешним отношениям парламента Королевства Швеции Кеннетом Форслундом, находящаяся в Армении с рабочим визитом,   посетила мемориал на Цицернакаберде в сопровождении председателя Комиссии НС по внешним связям А.Закаряна.
Члены делегации возложили цветы к мемориалу безвинных жертв Геноцида армян, почтили  минутой молчания память Святых мучеников.
Гости побывали также в Музее-институте Геноцида армян, ознакомились со свидетельствующими о преступлении ХХ века документами и материалами.