Շվեդիայի Թագավորության խորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Քեննեթ Ֆորշլունդի գլխավորած պատվիրակությունը, որն աշխատանքային այցով Հայաստանում է, փետրվարի 7-ին ՀՀ Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանի ուղեկցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:
Պատվիրակության անդամները ծաղիկներ են խոնարհել անմեղ զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշարձանին, մեկ րոպե լռությամբ հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը:
Հյուրերը եղել են Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, ծանոթացել Ցեղասպանությունը հավաստող վավերագրերին եւ լուսանկարներին:

On February 7, the delegation led by the Chair of the Committee on Foreign Affairs of Parliament of the Kingdom of Sweden Kenneth G. Forslund, being on a working visit in Armenia, accompanied by the Chair of the Standing Committee on Foreign Relations of the RA National Assembly Artak Zakaryan, visited the Tsitsernakaberd Memorial Complex.
The members of the delegation laid flowers at the monument perpetuating the memory of the innocent victims and honoured the memory of the Holy Martyrs in one-minute silence.
The guests had been at the Armenian Genocide Museum-Institute and got familiarized with the documents and photos assuring the Genocide.